Датчики розумного будинку: різновид та функції
Датчики розроблені для доповнення системи безпеки будинку, в залежності від призначення, кожен датчик відповідає за контроль безпечної обстановки в приміщенні. Всі датчики, встановлені в будинку, підключаються до контролера розумного будинку, за допомогою яких регулюється їх робота і настройки.
Датчики розумного будинку діляться на три групи:
- Датчики, які відстежують інженерні комунікації
- датчики охорони
- Датчики для контролю стану навколишнього середовища
Відстежують датчики контролюють роботу систем життєзабезпечення розумного будинку, для усунення аварійних ситуацій. До цієї групи датчиків відносяться:
- Датчики витоку води. Корисний пристрій, яке ставиться в місцях, де є ризик протікання (кухня, санвузол), видає звуковий сигнал при виявленні води в недозволеному місці, а також передає повідомлення власнику на смартфон, що допомагає своєчасно ліквідувати витік, навіть перебуваючи за межами дому.
- Датчики газу. Якщо в приміщенні відбувається аварійна газова ситуація, датчик повідомляє власника за допомогою повідомлення і звукового сигналу, а також передає тривожний сигнал на центральний контролер, який за допомогою кранів з електромагнітними клапанами автоматично перекриває подачу газу.
Датчики охорони відстежують спроби проникнення в приміщення, а також відповідають на протипожежну безпеку в будинку. До них відносяться:
- Датчики відкриття дверей, розбиття скла і датчики руху. Якщо в будинок намагаються проникнути, відкривши двері або розбивши скло, датчики негайно передають сигнал на контролер, який вмикає сигналізацію і відправляє повідомлення власнику на смартфон. Датчики руху спрацьовують, коли в будинку знаходиться сторонній, під час відсутності власника, посилають сигнал на контролер, щоб включилася камера відеоспостереження і було відправлено тривожне повідомлення.
- Протипожежні датчики. Повідомляє про спалах на ранній стадії, дозволяючи швидко зреагувати на ситуацію і ліквідувати пожежу, уникаючи травм мешканців і псування майна.
Датчики для контролю стану навколишнього середовища стежать за мікрокліматом будинку, допомагаючи створити оптимальні умови проживання і підвищуючи домашній комфорт. До них відносяться:
- Датчики температури. Контролюють температуру в будинку, через контролер розумного будинку зв'язуються з кондиціонерами і нагрівальними приладами, щоб включити або вимкнути пристрій, якщо температурні показники відхиляються від норми.
- Датчики вологості. Відповідають за контроль показників вологості, що є одним з основних вимог для підтримки здоров'я всієї родини. Якщо в приміщенні фіксується недостатній рівень вологості, датчик передає сигнал на контролер, який включає зволожувач повітря для досягнення потрібних показників.